Podvečerní rychlovýlet (nečekaně) za sněhem

Výhled z rozhledny do krajiny

V nížině to letos moc na zimu nevypadá, a tak jsme se s vidinou toho, že nás čeká nejspíš procházka po blátě (ano, už jsem si představovala, jak čistím boty), vydali do hor. Sníh a ještě k tomu technický je přeci jen na sjezdovkách, určitě, že jo! Jaké to bylo překvapení, že sněhu začalo cestou od Rokytnice přibývat. A tak jsme se najednou neplánovaně ocitli v zimní krajině Orlických hor.

Mezivrší

Kam jsme to vlastně dojeli? Cílem byla rozhledna Anna kousek od Říček v Orlických horách. Nejkratší trasa vedoucí k rozhledně, kterou je potřeba absolvovat pěšky, je 2,5 km dlouhá a vede po červené. Cesta je široká, mírně do kopečku a na rozhlednu dojdete v klidu za 30 – 45 minut.

Cesta vede lesem a potkáte zde několik vojenských bunkrů. Některé jsou vidět hned z cesty, na jiné se můžete vydat podívat sejitím z hlavní cesty.

TIP!

Pokud si chcete trasu prodloužit, 3,3 km od rozhledny je i známá tvrz Hanička.

Cesta k rozhledně

Rozhledna je zde od roku 2010 a pro výhled z jejího vrchu, musíte vystoupat 65 schodů. Vstupné nic nestojí, ale ten výhled, ten za to stojí 🙂 (Foto v záhlaví příspěvku.) A samozřejmě, je otevřeno nonstop.

Rozhledna Anna (Anenský vrch)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *