O mně

Začalo to už celkem dávno, bylo mi devět a dostala jsem k narozenimám svůj první fotoťák – tedy, pokud se to tak dá vůbec nazvat. Byl to foťák na film, který měl jedinou funkci – spoušť. Také měl strašně malý hledáček, kde jsem časem zjistila, že není důležité, co v něm vidím, protože výsledná fotka bude stejně posunutá…

A jak plynul čas, film vystřídal digitální kompakt první, druhý, třetí, čtvrtý… Když to vidím zpětně, měla jsem při výběru vždy zajímavé požadavky (a omezený rozpočet) – hlavně, ať je foťák co nejmenší, přeci se s tím nebudu tahat. Jenže mi začaly chybět pokročilé funkce – časy, clony, a tak dále, až nakonec se pátou digitální kamarádkou stala moje současná zrcadlovka Sony. Po několika letech přibyl do fotovýbavy i iPhone, který (v některých případech bohužel) dělá často lepší fotky než zrcadlovka. Ale asi bych měla fotovýbavu celkově upgreadovat.

Současně s tím, jak mě víc a víc bavilo se dívat na svět skrz hledáček, začala jsem čím dál tím víc cestovat. Častokrát mě napadlo začít se dělit o svoje zážitky z cest i s ostatními, a tak vznikl můj instagramový účet, kde se snažím dávat zajímavé fotky. Je to sice subjektivní názor, ale tuctová nuda mě na sociálních sítích nebaví, i když se tomu taky někdy nevyhnu. Nebaví dávat deset fotek z jednoho výletu nebo rok staré fotky na Instagram, a tak vznikl nápad založit blog, kde také nechci dávat staré fotky, ale tip na výlet z loňska snad nikoho neurazí.

Doufám, že někoho inspiruji na výlet, snad zajímavou fotkou a tak podobně 🙂