Kouzelná zimní krajina

Námraza na rozhledně

Silvestrovský pokus o výlet na koncem října 2019 nově otevřenou rozhlednu Velká Deštná, nevyšel. Stejný nápad mělo tolik lidí, že parkoviště nahoře neměla takovou kapacitu, aby nás tam vůbec pustili. Smutek z nevydařeného výletu vystřídala myšlenka naděje. Co se dá dělat, zkusíme to jindy. Přesně to „jindy“ jsem naplánovala na, dle předpovědi počasí, slunečný den poté, co celý den sněžilo.

Lepší načasování jsem si snad už ani nemohla vymyslet. Krásná modrá obloha, žádný mráček, čerstvě napadlý sníh, slunce… a k tomu sice spoustu lidí pěšky i na běžkách, ale rozhodně to stálo za to! Na letošní zimu úžasné počasí – jak z prospektu na dovolenou.

Cesta na rozhlednu / Výhled z rozhledny

Auto jsme nechali na parkovišti na Šerlichu, kde bylo plno, ale jedno místo jsme ulovili. Dál jsme pokračovali pěšky. Tam a zpět je to celkem 7 km po červené značce a nahoru se musí překonat 130 m převýšení. Cesta byla celá pod sněhem a křižovali nám ji často bezohlední běžkaři. Ale jinak to bylo opravdu super. Hlavně to počasí v kombinaci s krásnou zimní krajinou. I přes to, že v nížině samozřejmě sníh ani zimní teploty nejsou.

TIP!

Těsně pod rozhlednou si můžete dát na zahřátí třeba čaj a posilnit se tatrankou.

Nachází se zde srub horské služby s občerstvením, kde mají překvapivě příjemné ceny – např. kafe nebo čaj za 25 Kč. Kupodivu tu nemají žádnou vysokohorskou přirážku, což oceňuji. Nicméně, ačkoliv nebyla tak strašná zima, jak jsem pořád fotila, měla jsem tak zmrzlé ruce, že bych jim za čaj dala i stovku, jen abych se na chvíli zahřála 😀

Obrázky asi nemá cenu komentovat, vyjadřují snad vše, co mají. Tak se můžete zasnít se mnou znovu.

Rozhledna Velká Deštná
Rozhledna Velká Deštná (detail)
Rozhledna Velká Deštná
Detail zasněženího stromu / Detail námrazy z rozhledny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *