Krkonoše: v zimě nejen na sjezdovce

Panorama Krkonoš

Krkonoše a obzvlášť Špindlerův Mlýn a jeho okolí je pro mě srdcovka. Jezdíme sem co si pamatuju (a to je hodně dlouho!) každý rok v létě i v zimě. A zůstalo mi to. Letos jsem vychytala nejkrásnější den z celého pobytu ve Špindlu a vyrazila jsem na vrcholky – možná trochu netradičně – pěšky, v kabátu jako „pražačka“, s foťákem. Mohla jsem si vzít něco sportovního, ale měla jsem náladu být svá 🙂 Celkem mě bavily ty pohledy typu „to je blázen, asi prvně na horách“…

Chápu milovníky Alp a podobných větších hor, kde je v jednom středisku x lanovek a desítky nebo i stovky kilometrů sjezdovek. Ale párkrát ročně se dá lyžovat i na českých kopečcích, záleží má každém. Ale tento den nebyl o lyžích, ale o focení a vyletování.

Vstávala jsem ráno ještě za tmy, abych stihla autobus na Špindlerovku. Vyšlo to, před půl 11 jsem zaparkovala na dolním parkovišti u přehrady a přecpaným busem jsem vyjela nahoru. Bylo krásně – modro, bez mráčku – značka ideál na fotovýlet. Měla jsem naplánovanou trasu: Špindlerova bouda – Petrova bouda – Moravská bouda – Davidovy boudy – Dívčí lávky – Špindlerův Mlýn centrum. Všechno to krásně vyšlo.

Špindlerovka je otevřená, můžete se zde klidně posilnit na túru nebo jako já si odskočit, protože jít v zimě za keřík by taky mohlo znamenat uvíznout po pás v závěji a to prostě nechcete. 🤔😉 Petrovka je podle všeho zatím mimo provoz, otevírat by se měla až někdy na jaře, pokud se nic nezpozdí.

TIP!

Dejte si na Moravské boudě něco dobrého k obědu. Letos jsem to nevyzkoušela, ale jindy to bylo super!

Moje cesta vede přes sjezdovku u Moravské boudy, kde jsem celkem záviděla lyžařům – nikde nikdo. Top lyžování oproti přecpaným sjezdovkám na Pláni nebo na Medvědíně. Jedinou nevýhodou je poloha sjezdovky – autem tam nedojedete. Ale jinak super krásný a hlavně prázdný svah s cca kilometr dlouhou sjezdovkou (odhaduji podle mapy).

Ale na to, že je zima podle kalendáře sotva v polovině, tak je teplo. Po cestě směrem do města bylo znát, jak všechno taje a sníh je cim dál víc mokrý a těžký.

Ale bylo krásně! To uvidíte na fotkách 🙂

Špindlerovka | Petrovka
Zasněžené vrcholky hor
Cesta ze Špindlerovky na Petrovku
Panorama Krkonoš
Pohled od Petrovy boudy
Všude sníh a slunce
Výhled na Pláň – někdo lyžuje, někdo se kochá přírodou
Zimní krajina při západu slunce
Cesta z Davidových bud na Dívčí lávky
Rolba u Moravské boudy
Zajíc obecný žije v lese | Pohled směrem ke Sněžce
Labe ve Špindlu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *