Studenecké skály a okolí

Studenecké skály jsem viděla v mapě již před časem, ale bylo to jako výlet moc blízko (blbost, co?). Jako výlet na jarní odpoledne super. Trochu jsem si to prodloužila, ale stálo to za to. Začalo mě to tady u nás celkem bavit. Je tu krásně.

Výhled do okolí mezi Vlčkovicemi a vrcholem Studený

Cestu jsem si naplánovala ze Studeného, odkud vede modrá a posléze červená značka. Po lesní cestě, která celkem výrazně stoupá do kopce (za kilometr a kousek to je cca 130 výškových metrů) se dostanete na Studenecké skály, které se nachází kousek pod vrcholem hory Studený.

Z vyhlídky ze skal je krásně vidět například Buková hora nebo Těchonín. Na vyhlídce jsou mimo jiné i lavičky nebo ohniště. Vyjít sem a opéct si tady buřty, to by bylo top!

Byla jsem nadšená z výhledů, možná netřeba je komentovat. Bylo krásné počasí a úžasně fotogenické světlo. I přes to, že teda foukal studený vítr to bylo super!

Pohled na Vlčkovice

Ze skal jsem dál šla po červené přes Vlčkovice směrem do Českých Petrovic. Z Vlčkovic cesta stoupá asi tak kilometr až dva do kopce po asfaltové cestě, která je značená zároveň jako cyklostezka. Odsud je vidět na Dolní Moravu, do Jeseníků a na druhou stranu pak mimo jiné do Orlických hor. Cesta se po asi dvou kilometrech mění v lesní cestu a vede přímo okolo bunkrů poblíž tvrze Adam.

Pokud byste chtěli jít pouze po turistických značkách, vzali byste to dál třeba po červené až do Českých Petrovic a po zelené zpátky okolo říčky Orlička do Pastvin. Cestu jsem si ale zkrátila po zdejších cestách, které jsou sice v mapě, ale nejsou značené jako turistické.

Nad Českými Petrovicemi je na vrcholu sjezdovky nově (od loňského léta) otevřená volně přístupná rozhledna Amálka. Výhledy do okolí jsou krásné i „pod rozhlednou“. Na to že je taková maličká, ani jsem nahoru nevyšla.

Moje cesta dál pokračovala do Pastvin, a pak po žluté a červené lesem do Studeného, kde jsem si vyzvedla autíčko. V lese jsem po cestě potkala za celé odpoledne nespočet srnek a téměř žádné lidi. Asi proto, že jsem si opět vybrala málo frekventovanou cestu a to mě na tom baví 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *