Teplické skály z jiného úhlu pohledu

Detail z lesa | Výhled z rozhledny Čáp

Většina lidí přijede do skalního města Teplických skal na místo oficiálního vstupu a jde dále po modré značené cestě na klasický okruh skalním městem. Toto byla i do nedávna pro mě také „jediná možná“ cesta. Ale teď jsem to vzala trochu jinudy, zejména proto, abych viděla něco, co jsem ještě neviděla a taky, abych se vyhnula davům turistů. Tento článek je tip, jak vidět tuto část skal trochu z jiného úhlu pohledu.

Neprošla jsem původně plánovanou celou trasu, vyhnula jsem se záměrně místům s nejvíce lidmi (protože koronavirus). Ale to nejzajímavější jsem tentokrát viděla. Tentokrát je tam schválně – již jednou jsme tu byli, ale v zimě jet na výlet do přírody odpoledne není úplně nejlepší nápad, protože se brzy stmívá. Nechám popis cesty trošku beze slov, ať si každý udělá obrázek sám. Příroda je tu krásná a ráda se sem vrátím.

Chaloupky na začátku mojí trasy

Začátek trasy jsem zvolila v osadě Skály, kde je možno nechat auto u krajnice tak, jako x dalších desítek lidí (ve skalách lidi sice téměř nebyli, ale aut tu bylo celkem hodně). Dále jsem šla po zelené na rozhlednu Čáp, následně po zelené a žluté až do Teplických skal, kde je možno obejít celé skalní město, pak po zelené na rozcestí „Pod zvětralým vrchem“ a nakonec po žluté zpět osady Skály.

TIP!

Pokud si budete chtít cestu prodloužit, je možno jakoukoliv cestou směrem do Adršpachu nebo jinam podle toho, kolik chcete a zvládnete ujít kilometrů 🙂 Koukněte do mapy!
Rozhledna Čáp | Cesta na rozhlednu
Cesta na rozhlednu „tunelem“ mezi kameny | Výhled z rozhledny Čáp
Výhled z rozhledny
Rozhledna Čáp
Výhled z rozhledny
Cesta z rozhledny dál po zelené | Rozhledna
Cesta z rozhledny dál po zelené – lepší je to dolů 😉
Cesta po žluté mezi rozhlednou a skalním městem
Vstup do skalního města na modré | Východ ze skalního města
Skalní město „levá část“ směrem od vstupu – zde bylo pouze 5°a to bylo jinak přes 20°ve stínu!
Skalní město
Skalní město
Cetsičky ve skalním městě „na výpadovce ze skalního města“ – po zelené směrem do cíle
Stromy po cestě
Cesta okolo Černého jezírka | Skalní útvar Krakonošovy šortky
Černé jezírko v osadě Skály
Černé jezírko v osadě Skály

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *