Jihomoravská Provence

Levandulová farma Starovičky, Pálava v pozadí

Milujete vůni levandule a léta, krásné výhledy do rozlehlých jihomoravských políček, vesniček s Pálavskými vrchy v pozadí? Pokud je odpověď alespoň na jednu otázku „ano“, pak jste tady správně a tento tip byste si neměli nechat ujít!

Až zavítáte na jih Moravy za vínem, doporučuji si cestu zpříjemnit při návštěvě téhle voňavé nádhery. Farmu založila rodina Bízova před šesti lety v obci Starovičky nedaleko Hustopečí.

Pěstují se zde dva druhy levandule, které se dál zpracovávají do sirupů, domácích dezertů, pro výrobu kosmetiky nebo jen tak, na ozdobu do vázy. Levanduli si můžete po zapůjčení nůžek v rámci samosběru ostříhat. V krámku přímo na poli nebo v nedalekém obchůdku si můžete koupit různé produkty z vlastní levandulové výroby.

Ideální je relaxovat mezi voňavými políčky na lehátku – mají jich k dispozici dost 🙂 a chvíli si užít vůni léta a všude kolem bzučící včelky, čmeláci a nebo motýli.

Levandule

Farmu můžete navštívit od června do srpna (letos do 1. 9. 2020).

A co za to? Ano, vzhledem k tomu, že levandulová farma je soukromá, platí se zde vstupné – dospělý 60 Kč, děti do 15 let 20 Kč a děti do 6 let zdarma. Podle mě to není nijak přemrštěné (ale každého názor). Jako bonus si lehátko zapůjčíte zdarma 🙂 Nůžky a sběr levandule je také symbolicky zpoplatněn.

Levandulové pole z dálky

Auto nechte ideálně na značeném parkovišti a dál se dejte po svých 🙂 Cesta je značená, a pokud bude hezky, určitě místo poznáte podle davů turistů.

Kdyby Vás zajímalo více info, oficiální web farmy zde: www.levandulezmoravy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *