Projekt “V Praze jako doma”

Vltava (pohled z Petřínské rozhledny)

Možná jste o tomto projektu slyšeli. Myslím, že se jedná o super nápad, jak lidem finančně lépe zpřístupnit naše hlavní město a nalákat je tedy alespoň k dvoudennímu výletu. Pokud koukáte alespoň trochu na peníze (kdo ne, že?), určitě se to vyplatí.

Obecně si myslím, že s Prahou je spojeno dost mýtů na téma “je tam draho, tam na dovolenou nepojedu”. Já takové předsudky nemám, Prahu potřebuji navštívit alespoň jednou ročně na víkend a k tomu neuškodí přidat i nějaký jednodenní výlet. Byla jsem tu i 14 dní na dovolené před cca 6 lety a bylo to super, je toho tady tolik, že to nikdy neomrzí (mě tedy ne) 🙂

Pokud vás zajímá, jak to celé funguje, čtete dál. Článek doplním aktuálními fotkami z Prahy.

Podstata celé akce spočívá v tom, že pokud se ubytujete v některém z hotelů, penzionů či kempů zapojených do projektu, získáte za jednu noc na osobu 2 body. Tyto body můžete následně proměnit na místech, která jsou v projektu zapojená, za vstupenku. Všechny “atrakce” stojí 1 bod, speciální komentované prohlídky pak v některých případech 2 body. Tedy každý den můžete navštívit dvě místa vlastně zdarma jen za to, že v Praze přenocujete.

Do projektu jsou zahrnuta různá muzea (mj. i Národní nebo Technické), zoo, vyhlídkové věže, Království železnic a spousta dalších! Vybere si podle mě každý za každého počasí 🙂

Jediné mínus za mě je, že hledat hotel na webu akce lze pouze podle názvu či mapy. Není možné filtrovat podle počtu ubytovaných, volných termínů, služeb apod. jako např. na bookingu. Musíte tedy ručně otevřít stránku konkrétního hotelu, ověřit kapacitu, cenu atd. a buď jste spokojeni nebo hledáte dál. Je to zdlouhavé, ale chápu to po technické stránce, že by to bylo komplikované pro takovouto jednorázovou akci.

Pokud vás zajímá více info o projektu “V Praze jako doma”, koukněte na jejich oficiální web https://www.vprazejakodoma.cz.
A akce trvá do 30. 9. 2020 (případně do vydání voucherů), takže času je ještě dost 🙂

TIP!

Když jsem v Praze, většinou jdu na oběd nebo večeři do Café Palanda na burger, mají je luxusní 😍 (Chodím tam už několik let a vždy spokojenost.) A tentokrát jsem objevila zmrzlinárnu Angelato, taky mňamka (mají v Praze více poboček, byla jsem na Újezdě).

Jak jsem to řešila já? Zajímaly mě hotely v centru, abych měla všude blízko a těmto parametrům vyhovovalo ubytování v tří nebo čtyř hvězdičkových hotelech se snídaní s cenou cca 550 – 1000 Kč (samozřejmě i více). V některých bylo v této ceně i wellness apod. Konkrétně jsem za dva body navštívila zoo (běžně stojí vstupenka 200,- Kč) a Petřínskou rozhlednu (vstupenka za 150,- Kč). Pokud bych si tedy vzala nejlevnější hotel, pak by bylo ubytování se snídaní jen za 200,- Kč, což by mě zajímalo, ve kterém hostelu s dalšími 10 lidmi byste něco našli… Takže naprosto super!

Díky koronaviru je v Praze letos tak o 80% cizinců méně a podle mě i to odráží ceny hotelů a ostatních služeb. Podle mě se to všechno (co bylo opticky předražené a určené výhradně pro cizince) zlevnilo a nevidím tam nějaký extra rozdíl oproti jiným městům. Berte to samozřejmě jako můj subjektivní názor, se kterým nemusíte souhlasit 😉

Každopádně Praha je celkem prázdná, turistů je tu opravdu o hodně méně než bývá obvykle a je to super! Takže si můžete relativně v klidu projít Karlův most nebo kouknout na Staromák 🙂 V uličkách ze Starého města na Karlův most mě obvykle rozčilují (slušně řečeno) davy, tentokrát tam bylo hodně nezvykle málo turistů a člověk hned má čas koukat i po okolí a po architektuře a je to fajn. 🙂

TIP!

Dejte si ale pozor, body dostanete k ubytování zdarma! Mám totiž osobní zkušenost s tím, že hotel požadoval 21 Kč (což je k smíchu, ale jde o princip) za to, že voucher na body vystaví. Jedná se o poplatek, co za tuto službu platí hotel Praze. Dle informací přímo od poskytovatele projektu tento poplatek hotel zákazníkovi samozřejmě účtovat nemá. Hotel jmenovat nebudu, každopádně to vypadá trapně (kdyby o tuto částku ubytování zdražili, nikdo by nic nepoznal). A to, že na tento poplatek prý nemohou vystavit účtenku v době EET, to ani nekomentuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *